10 nejpopulárnějších trendů ve světě fitness

Wellness a fitness zasaje do našich životů v mnoha podobách. Co ale opravdu nejvíce letí? Jedna americká univerzita se na tuto otázku pokusila odpovědět a provedla průzkum mezi tisíci profesionálními trenéry a vůbec všemi, kdo se v oblasti fitness pohybují.

A cože jsou tedy nejžhavější trendy pro rok 2010?

1. Osobní trenér

I přes světovou krizi si stále více lidí najímá svého osobního trenéra. Zkušenosti a individuální přístup jsou nespornou výhodou.

2. Cvičení ve dvojici s osobním trenérem

Ať už je to z finančních důvodů nebo z toho, že ve dvojici jde cvičení snadněji a spíše se donutíte. Podle profesionálních trenérů si stále více párů a dvojic přátel najímá osobní trenéry. Ve dvojici pod dohledem trenéra se můžete posouvat dopředu pomocí soutěživosti a vzájemného motivování. Nevýhodou může být to, pokud je jeden z páru výrazněji horší něž ten druhý, může svého partnera brzdit.

3. Pilates

Před deseti lety ho jen málokdo znal. Teď si můžete pilates zacvičit pod dohledem trenéra, snad i v tom nejmenším fitness centru.

4. Nejen fitness

Pokud vás už začínají nudit návštěvy posilovny či pořád ty samé hodiny spinningu, můžete si vaše pohybové aktivity trochu zpestřit. Do svého cvičení můžete zařadit například nějaké cviky z jógy či Tai Chi. Další zajímavé aktivity mohou být horolezectví, žonglování, aqua jóga, břišní tance či kardio striptýz.

5. Chytré věcičky

Moderní technologie jako je Wii, nabízí úplně nové možnosti v podobě speciálně vytvořených videoher, které jsou jistě zábavné a umožní vám cvičit v pohodlí domova.

6. Cvičební míče

Toto lehké cvičební nářadí je vhodné pro rozvoj síly a rovnováhy. Zkombinujte ho s ručními činkami a plnohodnotně tak procvičíte celé tělo.

7. Wellness centra

Ve wellness centrech vám nejen poradí jak vhodně sestavit váš jídelníček a vytvořit si vhodný plán na hubnutí, ale také nabízejí různé masáže a akupunkturu.

8. Programy šité na věk

Dětská obezita či artróza, to jsou problémy, které trápí moderní populaci více než kdy předtím. Proto jsou cvičební programy vytvářeny stále více s ohledem na věk a potřebu konkrétních skupin obyvatel.

9. Silový trénink

Zpevnění a posílení svalstva je velmi důležité, a proto se silový trénink objevuje ve všech cvičebních programech.

10. Core-trénink

Core-trénink se zaměřuje především na zpevnění střední části těla. Je vhodný při hubnutí, pro posílení stability a také při různých svalových disbalancích. Pro svou užitečnost je využíván i mnoha vrcholovými sportovci.

Co je pro Vás ve wellnes či fitness top?

10 nejpopulárnějších trendů ve světě fitness patří do témat
  • Nezapomeňte na Poradce 25.05.2010 20:24:17

    výživu pro klouby, které jsou každým sportem zatěžované, zvláště, když začínáte po dlouhé přestávce nebo poprvé. Z vlastní zkušenosti doporučuji svým cvičencům curenzym, je o rostlinný doplněk stravy a funguje.

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Fitness a kulturistika patří do témat

Adresář

Fitness a kulturistika ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Fitness a kulturistika

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku