Co je CEOBoxing?

Možná při vyslechnutí tohoto názvu máte již s daným sportem spojenu určitou asociaci, možná je pro vás uvedený pojem zatím zcela cizí. Samotný název CEOBoxing je odvozen od slov Chief Executive Officer (v překladu generální ředitel) a popisuje kondiční, velmi individuálně volený fitnessový program pro muže i ženy.

Název odpovídá skutečnosti, že tréninky jsou ve velkém počtu navštěvovány právě vrcholovými manažery. Ti se vyznačují svou zaneprázdněností a přitom neutuchající potřebou zbavit se stresu a napětí a udržet se v dobré kondici, aniž by riskovali případná zranění. Nicméně účast není příslušností ke zmíněné skupině osob podmíněna a na trénink se klidně můžete vypravit i vy.

Čím se tento program vyznačuje? Vyvinul jej bývalý profesionální boxer Delroy D. Scarlett a je zde využíváno techniky boxu, kickboxu a thajského boxu. Cvičení je nabízeno v jakékoliv denní době a probíhá v češtině i v angličtině. Systém zohledňuje právě potřeby manažerů a vedoucích pracovníků firem. Mezi výsledky této činnosti lze uvést:

  • zvýšení sebedůvěry
  • zlepšení ve vlastní sebeobraně
  • získání větší síly
  • zlepšení laterálního pohybu
  • zlepšení koordinace zraku a rukou
  • posílení kloubů
  • zvýšení odolnosti skeletu
  • celkové vytříbení mysli
  • zlepšení rychlosti při rozhodování

Trénink obvykle trvá 45 - 90 minut dle požadavků a časových možností zájemce. Ten má možnost utvářet si program sám a intenzita cvičení je tedy podmíněna jen jeho rozhodnutím. Lekce začíná zahřátím v různých formách, jako jsou např. běh či švihadlo. Následuje stretching, aby nedošlo ke zranění. Hlavní složkou jsou cviky kombinující posilování, kardiorespirační vytrvalost a celkovou fyzickou zdatnost.

CEOBoxing propaguje disciplínu a strategické uvažování, jeho podstatou není násilí a bolest, ale zábava a získání trvalých výsledků. Za hodinu zaplatíte zhruba od 600 Kč výše v závislosti na senioritě trenéra a místě konání tréninku. Trenér za vámi může i dojet, což se samozřejmě na ceně odrazí také. Mimo již řečeného nabízí CEOBoxing též možnost rozšiřování sociálních kontaktů, setkávání se s přáteli či obchodními partnery.

Co je CEOBoxing? patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Fitness a kulturistika patří do témat

Adresář

Fitness a kulturistika ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Fitness a kulturistika

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku